چگونه گنج پیدا کنیم

چگونه گنج پیدا کنیم

چه کسی هست که دوست نداشته باشد یک شبه پولدار شود؟ بشر از دیرباز در ارزوی پیدا کردن گنج و ثروت کلان بوده است. سخت بودن این قضیه بر کسی پوشیده نیست اما باید بدانیم که هرچیزی ممکن است. هر از گاهی در خبرگزاری ها در مورد کشف گنج ها و دفینه های بزرگ میخوانیم.

باور این موضوع که ماهم میتوانیم گنج مدفونی را پیدا کنیم کمی سخت است اما باید بدانید که در این دنیا همه چیز ممکن است. شاید این امر در ایران بسیار آسان تر از دیگر کشور ها باشد و دلیل این امر را میتوان در تاریخ بسیار کهن این سرزمین جست و جو کرد.

تاریخ بسیار غنی سرزمین ایران هزاران سال پا برجا بوده و دفینه ها و گنج های تاریخی بسیاری را در دل خود گنجانده است.

چگونه گنج پیدا کنیم

کشور های دارای تاریخ و تمدن :

از ۱۹۲ کشور جهان فقط ۱۰ کشور دارای سابقه تاریخی بیش از هزار سال هستند و از این ۱۰ کشور نیز تنها ایران، یونان، مصر و روم تاریخی چند هزار ساله دارند. تعاریف زیاد و متفاوتی از معنی و مفهوم تمدن توسط متخصصان ارائه میشود اما یکی از مقبول ترین تعاریف از تمدن آموختن راه و رسم شهر نشینی و زندگی اجتماعی است.

هر جامعه که زودتر و کارآمد تر زندگی اجتماعی را آموخته متمدن تر است.دیرین شناسان ایرانی و بین المللی تاریخ تمدن ایران را نزدیک به ۱۲ هزار سال می دانند و برای این ادعا به گوردخمه های کشف شده در هرمزگان استناد می کنند که متعلق به هزاره نهم پیش از میلاد است.

در کنار استخوان های به دست امده در این گوردخمه ها کاسه های سفالی ( نشانه تمدن ) پیدا شده است. پس پرسیدن این سوال که ” چگونه گنج پیدا کنیم ؟ ” امری ضروری است.

گنج چیست و چگونه گنج پیدا کنیم ؟

پس پیدا کردن گنج در کشوری با تاریخی تمدنی ۱۲ هزار ساله کار چندان دور از ذهنی نیست. اما باید بدانیم که گنج چیست و چگونه گنج پیدا کنیم .گنج مجموعه‌ای است که از اشیای با ارزشی تشکیل شده و معمولاً پنهان یا گم‌کشده است.

گنج در باستان‌شناسی، به اکتشافی گفته می‌شود که در یک مکان حداقل دو قطعهٔ نقدی یافت شود. قسمت عمده‌ای از گنج‌ها به صورت مدفون شده در زمین هستند که این خود به دو دلیل عمده است:

 • پنهان کردن گنج توسط صاحبان مال برای محافظت از آن
 • مدفون شدن گنج در زیر زمین در پی گذشت زمان در سالیان متمادی

چگونه گنج پیدا کنیم

مهم ترین گنج های کشف شده جهان:

 • گنج غار کلماکره در لرستان
 • گنج باختر افغانستان (گنج طلا تپه افغانستان)
 • گنج غرق شده در سزاریه (قیصریه) / The Caesarea Sunken treasure
 • گنج باختر / The Bactrian gold
 • گنج پاناگیوریشته / The Panagyuishte treasure
 • گنج سن خوزه گالئون / San Jose Galleon
 • گنجینه های آنتیکیترا / The Antikythera treasures
 • گنج کشتی بلیتونگ / The Belitung shipwreck
 • گنج شرودا / The Środa treasure
 • گنج کشتی آتوچا /  Nuestra Señora de Atocha shipwreck

قانون ایران در قبال پیدا کردن گنج چگونه عمل میکند ؟

گنج‌های باستانی در شرایطی عرضه می‌شوند و ‌غیرقانونی به فروش می‌رسند و ‌پس از چندین دست واسطه‌گری با مجموعه‌های خصوصی داخلی افزوده می‌شوند یا دربیشتر اوقات به خارج از کشور‌ها قاچاق شده و از دیدگان مردم ایران به دور می‌مانند که راهکار کاهش چشمگیر این قاچاق اشیای عتیقه دادن حق جویندگان گنج و دریافت آنهاست اما متاسفانه چنین نمیشود و اراده‌ای برای تبدیل این راه حل به قانونی جامع و اجرای این قانون پیش رو دیده نمی‌شود.

فروش ارزان قیمت آثار تاریخی ایران در کشورهای اروپایی یکی از تبعات عدم وجود قوانین مسنجم برای حمایت از یابندگان گنج است.

چگونه گنج پیدا کنیم ؟

پیدا کردن گنج نیز مانند بسیاری از فعالیت های دیگر نیازمند پیش زمینه هایی است که بدون داشتن انها شانس پیدا کردن گنج بسیار کم و نزدیک به صفر میشود.

 • باید از روشهای باستان شناسی (شاخه‌ای از علوم اجتماعی است که به مطالعهٔ گذشته از
 • طریق مدارک مادی می‌پردازد) در تحقیقات مقدماتی و سطحی و در حفاری استفاده نمود
 • تا شانس موفقیت را افزایش دهیم.
 • جهت شناخت بیشتر و آشنایی با ساختار و لایه های خاک از رشته زمین شناسی ( علمی که درباره زمین و چگونگی مواد و ترکیبات و تغییرات آن بحث می کند) استفاده کنید.
 • هزینه های جستجو را بررسی و یک تقریب کلی از هزینه ها داشته باشید. این کار باعث برنامه ریزی دقیق و موفقیت بیشتر در کارتان می شود.
 • برای فهمیدن معنی و مفهوم اشکالی که بر روی صخره ها حک شده و همچنین شناخت آثار و علائم دفینه و گنج باید تاریخ هنر و تاریخ تمدنهای منطقه را مطالعه و استفاده کرد.

نکته های دیگر برای کشف دفینه :

 • برای زودتر انجام شدن عملیات حفاری و همچنین کمتر کردن خطرات از تکنولوژی استفاده کنید.
 • سعی کنید تا ساختار قومی و دینی ، تاریخ ادیان ، فرهنگ کفن و دفن و…جوامع باستانی را مطالعه کنید.
 • از اطلاعات مردم که شامل افسانه ها داستان ها و باورها که مربوط به منطقه مورد کاوش شماست نت برداری کنید و همیشه این را به یاد داشته باشید گاهی نکته ای کوچک گره ای بزرگ را باز میکند
 • البته معمولا این جور افسانه ها با اغراق همراه است اما همه ما این ضرب المثل را
 • شنیده ایم ” تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها “.
 • بسیاری از نشانه ها و اشکال به شکل الفبایی و طبق قواعد ریاضی بدست می آیند.برای حل کردن این معماها باید از علم هندسه که شامل مجموع قوانینی مانند یادگیری زبان علائم و نشانه ها ، اندازه گیری طول و عمق و… که این قوانین در بسیاری از گوردخمه ها ،  تومولوسها و بسیاری از دفینه های شخصی رعایت شده است استفاده نمود.

چگونه گنج پیدا کنیم

ادوات مورد نیاز برای گنج یابی :

برای پیدا کردن و حفاری به یک سری دستگاهها و ادوات نیاز دارید که مهمترین های آنها در ادامه مقاله ” چگونه گنج پیدا کنیم ” به شما معرفی میشود :

دستگاه فلزیاب حرفه ای :

خرید یک دستگاه خوب و قابل اطمینان میتواند شما را از بسیاری مشکلات مانند حفاری های بی مورد و هزینه بر رهایی بخشد. حتما سعی کنید که از مراکز معتبر خرید خود را انجام دهید و دستگاهی با گارانتی و خدمات پس از فروش دریافت کنید و هنگام خرید حتما دستگاه خود را تست کرده و دفترچه راهنمای فلزیاب خود را مطالعه کنید تا حد اکثر عمق نفوذ فلزیاب خود را بدانید و همچنین نحوه بالانس فلزیاب ، نحوه اپراتوری فلزیاب و … از مهمترین فاکتورهایی هستند که باید به آنها توجه کنید.

 • لوازم جانبی فلزیاب :

  مواردی همچون هدفون ، فلزیاب های نقطه زن دستی ، کویل های فلزیاب با سایز های مختلف ، باتری یدکی ، چراغ قوه و … از لوازمی هستند که باید همراه فلزیاب خود داشته باشید.

 • لوازم حفاری :

  یک بیلچه کوچک ، بیل و کلنگ ، ماشین های حفاری برای حفاری در اعماق زیاد از لوازمی هستند که به آنها نیاز پیدا خواهید کرد.

 • لباس مناسب : از آنجا که حفاری ها در محیط های غیر معمول انجام میشود داشتن لباسی محکم همراه با کفش های مناسب میتواند شما را از خطرات حفظ کند.
 • لوازم ایمنی و بهداشتی :

  برای مصون ماندن از خطرات گاز هایی موسوم به گاز طلا و یا گاز های مدفون در مقبره ها باید از ماسک های ضد گاز استفاده کنید همچنین استفاده از دستگاههای تصفیه هوا در هنگام کار در غار ها و محیط های بسته از دیگر اقدامات ضروری است.

 • گروه همکاران :

  هیچ موفقیت بزرگی بدون همکاری و کار تیمی به دست نمی آید. گنج یابی نیز از دسته فعالیت های زمان بر و انرژی بر است و بهتر است تا گروهی کار کنید. همیشه یک گروه بهتر از یک فرد تنها از پس مشکلات و خطرات بر می آید.

در ایران کجا گنج پیدا میشود ؟

در کجای ایران میتوان گنج پیدا کرد؟ شهر های گنج خیز ایران کجا هستند؟ استان های دارای دفینه کجا هستند و چگونه گنج پیدا کنیم؟ اینها همه سوالاتی است که تازه واردان به عرصه گنج یابی از خود میپرسند.

بسیاری از شهر های باستانی ایران دارای گنج و دفینه های بیشتری نسبت به بقیه نقاط دارند و علت های بسیاری در این موضوع دخیل هستند. عوامل فرهنگی ، رسوم مردمان ، حکومت های محلی ، شرایط اقتصادی و … از عوامل مرسوم هستند.

در این پست شهر های باستانی دارای گنج معرفی شده اند و میتوانید برای افزایش شانس خود در پیدا کردن گنج از این شهر ها شروع کنید. راهکارهایی برای شناخت و پیدا کردن محل های دار ای گنج وجود دارد و میتوانید از مطالب این پست برای شناسایی آنها استفاده کنید. پس از شناسایی محل نوبت به ادامه مراحل میرسد ، با ادامه مقاله ” چگونه گنج پیدا کنیم ” با ما همراه باشید.

پس از پیدا کردن گنج چه باید کرد ؟

اولین مورد پس از یافتن اشیاء باستانی این است که بدون آسیب رساندن به آنها از درون خاک بیرونشان بیاوریم. برای این کار از افراد با تجربه کمک بگیرید و اگر جسم پیدا شده فلزی بود سعی کنید خاک اطراف را خیس کرده تا نرم شود و سپس به آرامی جسم را از خاک جدا کنید و اگر جسم پیدا شده کوزه و اجسامی اینچنینی بود ابتدا با بیلچه های بسیار کوچک جسم را با کمی از خاک اطرافش جدا کنید و پس از انتقال آن به محلی امن کم کم خاک های اطراف را با ابزار های مختلف و برس های مخصوص این کار جدا کنید و در حین انجام همه این کارها موارد ایمنی را مد نظر داشته باشید.

چگونه گنج پیدا کنیم

برای پاک سازی اجسام از موادی که در طول زمان بر روی آنها قرار گرفته اند میتوانید از دستگاه التراسونیک (Ultrasonic Cleaner ) استفاده کنید ( برای مواردی همچون سکه و دیگر فلزات ).

قبل از این کار مقداری آب گرم را در ظرفی ریخته و تکه های کوچک صابون را در آن حل کنید و سعی کنید سکه ها را در آن شست و شو دهید. سپس سکه ها را برای مدتی در روغن زیتون ( The Olive Oil ) قرار دهید.

روغن زیتون به سبب داشتن اسید های چرب میتواند نقش مهمی در پاک کردن این اجسام ایفا کند. یک روش دیگر غوطه ور کردن در محلول هیدروژن پر اکسید ( Hydrogen Peroxide Soak ) است.

طلسم گنج چیست ؟

مقاله ” چگونه گنج پیدا کنیم ” را با بحث جالبی به نام طلسم گنج و دفینه ادامه میدهیم. طلسم گنج ( Treasure Talisman ) شیء یا نگاره‌ای متشکل از واژگان، شمارگان، اشکال و جداول است که دارای قدرت جادویی یا ماورایی است.

زمان ماندگاری طلسم بسته به تعیین عامل و ارجاعات او به مبادی انرژی‌های غریبه است.بسیاری بر این باور هستند که طلسم گنج وجود ندارد و همه این موارد خرافه و خلاف واقعیت هستند.اما عده ای از افراد نیز به بودن انواع طلسم اعتقاد دارند و معتقد هستند که از علوم غریبه و متافیزیک برای این کار بهره برده شده است و پیشینیان به این علوم واقف بوده و از آنها برای محافظت از اموال خود بهره برده اند. در این پست میتوانید اطلاعات کاملی از انواع طلسم گنج به دست آورید.

چگونه گنج پیدا کنیم

معرفی بهترین فلزیاب از دید مشتریان:

۱-گنج یاب تصویری توربو مدل ۲۰۰۰۰

۲-گنج یاب بوقی کامپکس ایکس ۵

۳-گنج یاب تصویری ایکس دبلیو

۴-گنج یاب جی ۳ مدل ۶۵۰۰

۵-گنج یاب توربو مدل ۱۸۰۰۰

۶-گنج یاب بوقی نوا پلاس

۷-ردیاب فرکانسی آکااس هفت آنتن

۸-ردیاب آنتنی آکااس تک آنتن

در شرکت فلزیاب تهرانسر سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در

بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود

تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ،

شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید.

برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

خرید،فروش،تعمیر و ارتقاء انواع سیستم های فلزیاب،گنج یاب،معدن یاب و طلایاب

با بهترین قیمت و بهترین کیفیت با یک سال گارانتی شرکتی و 1 سال خدمات پس از فروش.

تست در حضور مشتری توسط خود مشتری انجام می شود.

خدمات پس از فروش :

بعد از اطمینان از اصالت و سالم بودن دستگاه حتما این به این نکته توجه کنید که شرکتی که دستگاه را ازآن خرید میکنید دارای خدمات پس از فروش باشد تا در صورتی که بعد از خرید احتیاج به قطعه و یا آموزش داشتید بتوانید با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و یا حتی بتوانید دستگاه خود را ارتقا دهید .

شرکت فلزیاب تهرانسر

فروش فلزیاب

برای مشاوره رایگان  خرید و فروش فلزیاب ها با کارشناسان شرکت فلزیاب تهرانسر در تماس باشید. شماره تماس کارشناس خرید فلزیاب و تعمیرات فلزیاب آقای مهندس زمانی 09362131009-09372131009 و خط ثابت : ۰۲۱۴۴۵۶۹۲۵۰

اینستاگرام فلزیاب تهرانسرتلگرام فلزیاب تهرانسر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *