خاک دستی در گنج یابی و دفینه یابی

خاک دستی در گنج یابی و دفینه یابی

خاک دستی ابزار زمین شناسی نزدیک به سطح زمین و خواص فیزیکی سنگ ها، با توجه به شرایط هر زمانه و محیط زمان های قدیم مصالح ها در جاهای مسکونی متفاوت است. ویژگی های منابع ابزار، و تغییر یافتن خصوصیات آنها در جایی که استفاده شده است، این موارد در پیدا کردن مکان مورد نظر بسیار کمک می کند.

خاک دستی در گنج یابی و دفینه یابی

نشانه های ژئوفیزیکی در خاک دستی

در ساختمان ها معمولا خاک آورده می شود برای ساخت ساز ، و با وسایل دیگر قاطی می شود و استفاده می شود. با این اتفاق خاک ویژگی های اولیه خود را از دست می دهد. این ویژگی ها نسبت به لایه های حفر نشده خیلی متفاوت خواهند بود.

با توجه به این شرایط لایه ای که انسان تغییر داده است پس از گذشت زمان به همان صورت می ماند. یکی از این ویژگی ها این است که بافت گیاهی با بافت گیاهی محیط اطراف متفاوت است.

پیدا کردن اشیاء دیگر مثل ذغال، سرامیک، سفال، خشت، سنگ بنا، تکه های کار شده مرمر، شی هایی مانند قابلمه یا ظرف سفالی مربوط به مکان های مسکونی است. منابع آب در کشاورزی و دامداری در محیط مسکونی خیلی موثر بوده است.

خاک دستی در گنج یابی و دفینه یابی

ویژگی های خاک دستی به ترتیب به شکل زیر است

خاکی دستی ، معمولا آورده شده و در آن مکان ریخته شده و با نقاط دیگر متفاوت است. نسبت به اطرافش قابلیت رسانایی و یا مغناطیسی کمتر و یا بیشتری از خودش نشان دهد.

*ساختار خاک دستی معمولا با جاهای دیگر متفاوت است و مانند نقاط دیگر یک دست نیست. این تفاوت ها معمولا با نشانه هایی معلوم است، و مکان یا منطقه مورد نظر خودش را نشان خواهد داد.

* خاک رس و یا خاک پر شده که فشرده و ورزیده شده و به شکل گل در آمده، نفوذ پذیری را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد ، تغییرات زیاد در آن منطقه مقاومت خود را تغییر خواهد داد و بصورت الکترو مغناطیسی خودش را نشان خواهد داد.

*مقدار مایع موجود در بین منفذهای لایه ها که وابسته به رطوبت موجود در منطقه می باشد، بر روی مقاومت تاثیر خواهد گذاشت.

خاک دستی به  در شرایط مختلف

خاک دستی با سیستم های الکترومغناطیسی خودش را لو خواهد داد.

*خاک رس های اندوده شده بر روی دیوارها و یا کف خانه ها، وظیفه ی لایه نشت ناپذیر را دارد.

* زمینی که آتش دیده و یا به عنوان کوره از آن استفاده شده ، بر اثر گرما، میدان مغناطیسی آن تحت تاثیر قرار گرفته و در آخر خودش را نشان خواهد داد.

*قابلمه ایی که از ابزار پخته شده ساخته شده است، و یا در تپه هایی که از ابزار دیوار استفاده شده، ضریب مغناطیسی تغییر می کند. و این تغییر خودش را به عنوان مغناطیس نشان خواهد داد.

* در کنار مناطق مسکونی، درزمانهای اولیه ودر ضایعات زمینهایی که برای معدن و یا جواهرات استفاده می شده هدف می باشند.

*ضایعات در نقاط مسکونی معمولا مدفون شده و به مرور زمان از بین رفته است، و می توانند هدف باشند و نشان از منطقه مسکونی می باشند.

*بافت گیاهی هر منطقه مسکونی معمولا با درختان و پوشش گیاهی هست ، که نشان دهنده این است که در آن مکان انسان ها زندگی می کردند و عناصری مثل گیاهان زینتی، از عناصری می باشند که منطقه را لو می دهند.

پیشنهاد ما برای شناسایی خاک دستی

پیشنهاد ما به شما این است قبل از شروع به حفاری باید زمین اطراف کاوش شود در منطقه ای که گنج وجود دارد ، پس از ۴۰ تا ۱۰۰ سانتی متر حفاری به دلیل تغییرات فیزیکی نسبت به لایه ی اصلی، از نظر رنگ و تراکم متفاوت می باشد. اگر تفاوتی نداشته باشد، حفاری را رها کنید و اگر تفاوت ادامه داشته باشد، حفاری را ادامه دهید.

معرفی بهترین فلزیاب از دید مشتریان:

۱-گنج یاب تصویری توربو مدل ۲۰۰۰۰

۲-گنج یاب بوقی کامپکس ایکس ۵

۳-گنج یاب تصویری ایکس دبلیو

۴-گنج یاب جی ۳ مدل ۶۵۰۰

۵-گنج یاب توربو مدل ۱۸۰۰۰

۶-گنج یاب بوقی نوا پلاس

۷-ردیاب فرکانسی آکااس هفت آنتن

۸-ردیاب آنتنی آکااس تک آنتن

در شرکت فلزیاب تهرانسر سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در

بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود

تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ،

شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید.

برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

خرید،فروش،تعمیر و ارتقاء انواع سیستم های فلزیاب،گنج یاب،معدن یاب و طلایاب

با بهترین قیمت و بهترین کیفیت با یک سال گارانتی شرکتی و 1 سال خدمات پس از فروش.

تست در حضور مشتری توسط خود مشتری انجام می شود.

خدمات پس از فروش :

بعد از اطمینان از اصالت و سالم بودن دستگاه حتما این به این نکته توجه کنید که شرکتی که دستگاه را ازآن خرید میکنید دارای خدمات پس از فروش باشد تا در صورتی که بعد از خرید احتیاج به قطعه و یا آموزش داشتید بتوانید با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و یا حتی بتوانید دستگاه خود را ارتقا دهید .

شرکت فلزیاب تهرانسر

فروش فلزیاب

برای مشاوره رایگان  خرید و فروش فلزیاب ها با کارشناسان شرکت فلزیاب تهرانسر در تماس باشید. شماره تماس کارشناس خرید فلزیاب و تعمیرات فلزیاب آقای مهندس زمانی 09362131009-09372131009 و خط ثابت : ۰۲۱۴۴۵۶۹۲۵۰

اینستاگرام فلزیاب تهرانسرتلگرام فلزیاب تهرانسر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *