حفاری تومولوس

حفاری تومولوس

حفاری تومولوس سخت است، این گونه بناها از بناهای با شکوهی می باشد که برای پادشاه، شاهزاده، ملکه و افراد اصیلی ساخته می شده است.

در نتیجه تلاش صدها انسان به مدت چندین روز بنا شده است، و بعضی وقت ها ارتفاع آن به بیشتر از ۵۰ متر می رسد و حفر آنها بدون استفاده از روش های علمی هم سخت بوده و هم اشتباه می باشد. در این بناها مزار ها به دو شکل وجود دارند. در بعضی از آنها مزار در اتاقی می باشد که از چوب و یا سنگ ساخته شده است .

حفاری تومولوس

 

بعضی از آنها نیز ممکن است در اتاق هایی باشند که سنگ اصلی کنده شده و مزار ساخته شده است.

از نظر اشیاء و هدایا خیلی غنی می باشند. ولی بر خلاف تصور دفینه یاب، ممکن است طلاهای درخشان در نیاید. یکی از مهمترین ویژگی های این بنا تدبیرهای انجام شده در برابر سرقت می باشد.

به همین دلیل وارد شدن به این بناها از بالا بزرگترین اشتباه می باشد، چون از آنجایی که حداقل ۵۰ متر عمق دارند، هیچ شانسی برای موفقیت نخواهید داشت.

در عمقی به اندازه ۵۰ و یا ۱۰ و یا ۵ متر ، حمل تکه های تخته سنگ و خاک به طرف بالا سخت بوده و زمان بر می باشد و از نظر کاری هم بسیار ضرر خواهید کرد. اتاق قبر دقیقا در مرکز تومولوس بوده و در کف آن می باشد.

حفاری تومولوس

برای حفاری تومولوس و رسیدن به مزار باید از روش های پایین استفاده کنید

برای حفاری تومولوس هایی که عمق کمی داشته و پهن می باشند، اول قطر این تومولوس ها پیدا می شود .

سپس نقطه ی نوک آن مشخص می شود، در حفاری تومولوس با انداختن یک خراش بر روی نوک، بنا به ۴ قسمت مساوی تقسیم می شود، قسمت ها باید به شکل کشیدن نخ از هم جدا شوند.

حفاری تومولوس

برشی که حفاری تومولوس آن راحت می باشد انتخاب شده ، دقیقا از دامنه بنا شروع کرده، و به طرف مرکز و تا دیده شدن اتاق مزار به حفاری ادامه داده می شود.

اگر مزار دیده نشد، برش طرف مقابل(ضربدری) انتخاب شده و تا دیده شدن اتاق مزار ، حفاری تومولوس ادامه داده می شود.

همانطور که در عکس صفحات قبل دیده می شود. حفاری تومولوس هایی که عمق زیادی دارند کار راحتی نمی باشد. کار سختی بوده زمان و پول زیادی می خواهد ، ما دو روشی که اقتصادی تر می باشند بیان می کنیم.

اگر سیستم Gpr داشته باشید، کارتان کمی راحتتر می شود. این تومولوس جستجو شده و تثبیت می شود و آن نقطه نشانه گذاری می شود.

از مناسب ترین جهت تومولوس، در نوعی که اول پهن شده و سپس تنگ می شود ، سعی می شود که با حفر تونلی به پهنای ۲ تا ۳ متر و ارتفاع ۱۷۰ سانتی متر به اتاق مزار رسیده شود.

اگر ابزار رادار نداشته باشیم، آنگاه از طرف مناسب تومولوس گرفته ، ابتدا تنگ شده و سپس با نزدیک شدن به مرکز گشادتر شده با باز کردن تونلی به ارتفاع ۱۵۰ یا ۱۷۰ سانتی متر، به اتاق مزار می رسیم.

حفاری تومولوس

سیستم شکافتن عمیق و پهن در حفاری تومولوس

این سیستم حفاری در تومولوس های کوچک با شکافتن عمیق و پهن محور شرق و غرب آن انجام می شود. و در تومولوس های با ارتفاع زیاد هم نزدیک به یک چهارم و در جبهه جنوب غربی یک برش بزرگ انجام می شود،

ما این مطالب را با در نظر گرفتن این که مجوز قانونی برای حفاری دریافت شده بیان کردیم. از حفاری تومولوس بدون مجوز سعی کنید پرهیز کنید.

معرفی بهترین فلزیاب از دید مشتریان:

۱-گنج یاب تصویری توربو مدل ۲۰۰۰۰

۲-گنج یاب بوقی کامپکس ایکس ۵

۳-گنج یاب تصویری ایکس دبلیو

۴-گنج یاب جی ۳ مدل ۶۵۰۰

۵-گنج یاب توربو مدل ۱۸۰۰۰

۶-گنج یاب بوقی نوا پلاس

۷-ردیاب فرکانسی آکااس هفت آنتن

۸-ردیاب آنتنی آکااس تک آنتن

در شرکت فلزیاب تهرانسر سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در

بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود

تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ،

شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید.

برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

خرید،فروش،تعمیر و ارتقاء انواع سیستم های فلزیاب،گنج یاب،معدن یاب و طلایاب

با بهترین قیمت و بهترین کیفیت با یک سال گارانتی شرکتی و 1 سال خدمات پس از فروش.

تست در حضور مشتری توسط خود مشتری انجام می شود.

خدمات پس از فروش :

بعد از اطمینان از اصالت و سالم بودن دستگاه حتما این به این نکته توجه کنید که شرکتی که دستگاه را ازآن خرید میکنید دارای خدمات پس از فروش باشد تا در صورتی که بعد از خرید احتیاج به قطعه و یا آموزش داشتید بتوانید با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و یا حتی بتوانید دستگاه خود را ارتقا دهید .

شرکت فلزیاب تهرانسر

فروش فلزیاب

برای مشاوره رایگان  خرید و فروش فلزیاب ها با کارشناسان شرکت فلزیاب تهرانسر در تماس باشید. شماره تماس کارشناس خرید فلزیاب و تعمیرات فلزیاب آقای مهندس زمانی 09362131009-09372131009 و خط ثابت : ۰۲۱۴۴۵۶۹۲۵۰

اینستاگرام فلزیاب تهرانسرتلگرام فلزیاب تهرانسر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *